You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

8 умов ефективної комунікації бренду. Частина 1

Брендінг

Розвиток образу бренду залежить від того, як він спілкується зі своїми споживачами.  І дотримання деяких правил дозволяє домогтися в цьому максимального ефекту.

1. Зберігайте баланс інтересів

Комунікація бренду – це передача повідомлень споживачам через різні типи каналів. В її основі завжди повинні бути бізнес-завдання, які вирішуються за допомогою комунікації, і потреби аудиторії, які хоче задовольняти бренд. І ці категорії однаково важливі для досягнення позитивних результатів: надмірна концентрація на бізнес-цілях породжує сумні «продаючі» тексти, які читачі незабаром перестають помічати, але якщо відповідати тільки на їх запити, розважати їх, то завдання бізнесу не будуть вирішені і бренд не стане сильніше. Тому урівноваження цих параметрів – перше правило створення ефективних комунікацій.

2. Вибирайте відповідні канали комунікації бренду з його покупцями

При виборі каналів і інструментів потрібно не тільки орієнтуватися на загальну статистику, але і робити поправку на особливості вашої аудиторії: у кожного з каналів є доступ до деякої кількості представників ЦА, але вони втягують людей у ​​різну за інтенсивністю взаємодію, і популярність їх серед конкурентів теж  може істотно відрізнятися.

Наприклад, зовнішня реклама – канал з високою конкуренцією і великим, чітко локалізованим, але поверхневим охопленням, а у постів в соцмережах при порівнянній конкуренції є можливість точно вибирати аудиторію по потрібних параметрах і залучати користувачів у взаємодію.  На противагу цьому, стаття в профільних виданнях, наприклад, в журналі “Агробізнес Україна”, якщо ви працюєте в цій сфері, принесе мало читачів, але всі вони будуть глибоко в темі. Тому вибір залежить тільки від того, яких цілей ви плануєте досягти тим чи іншим повідомленням.

3. Бренд особистості у системі маркетингових комунікацій

У сучасному комунікаційному океані привернути увагу непросто, тому важливо шукати свій унікальний голос, стиль і формат, який допоможе виділитися на тлі конкурентів і захистить від плагіату, оскільки ваші фішки будуть асоціюватися виключно з вами.  Так, найчастіше вихід далеко за рамки буденного для сфери може бути дорогим і складним, але в нього відразу вбудовано захист від зазіхань конкурентів, їм просто буде невигідно вкладатися в копіювання таких прийомів.

Цим  шляхом пішли творці Книги рекордів Гіннеса і Календаря Pirelli, автори фінансових порад Тінькофф-банку. Як бачите, є чимало способів для створення унікального проекту, що, знову ж таки, залежить від тих завдань, які вам доведеться вирішувати.  Можна створити календар, в якому будуть зніматися світові зірки, а можна публікувати дослідження і аналітику в вашому середовищі, адже їх теж складно підготувати, зате вони швидко приносять статус експерта і спонукають до обговорень.

4. Створюйте план в2в і в2с комунікації бренду та виконуйте його

Відносини з клієнтом – тривалий процес, який вимагає зусиль і зацікавленості від обох сторін, тому якщо ви маєте намір вибудовувати ефективну систему спілкування, знадобиться довгостроковий план.  Його відсутність при перших спробах точкових впливів – головна причина розчарування в комунікаціях бренду як в способі розвитку бізнесу. Особливо актуально це в в2с коммуникації  бренда.

Вам вирішувати, якими будуть елементи плану, інструменти, графік і теми публікації, але детальний перелік кроків допоможе не тільки досягти потрібного ефекту, а й полегшить всі етапи створення комунікацій.  Важливо пам’ятати, що все затівається заради формування цілісного образу бренду і зміцнення його репутації, а це вимагає продуманої стратегії, довгострокового і комплексного впливу.