Ефективні та неефективні етапи брендингу
Раніше для просування товару було досить лише маркування, це викликало довіру до продукту, підвищувало продажі. Але зараз ситуація змінилася, зростання конкуренції і нові технології привели до того, що однією тільки красивої упаковки недостатньо. Нижче наведені 4 етапи ефективного та неефективного брендінга.
1. Надмірне захоплення прикрашенням. Прикрашення – коли брендинг сприймається тільки як зовнішня атрибутика. Наприклад, існував товар «no name», і в якийсь момент директор вирішив зробити з нього бренд. Зібрали команду фахівців з неймінгу, логотипів, слоганів і колірного аналізу. Команда дала вирішення проблеми, яку поставив перед нею замовник, ні більше, ні менше.
У бізнесі цей етап пройшов років 5-7 назад. Люди зрозуміли, що наявність одного лише логотипу на упаковці не змінить ситуацію або ставлення споживачів.
2. Невірна стратегія бренду. На цьому етапі звучить фраза «бренд – це ідея», і мало-помалу її сенс усвідомили люди, які приймають в компаніях рішення. Вони зрозуміли, що крім логотипу потрібно підвести всю комунікацію до спільного знаменника. Простіше кажучи – в основі бренду повинна лежати ідеологія. Цей етап домінує на ринку останні 4-5 років. І ось тут варто чітко розуміти, якщо стратегію розвитку бренду створювало сильне агентство – її життєздатність висока, а якщо погане – ви отримаєте слабку, відірвану від реальності стратегію, де не буде жодного працюючого прийому.
3. Хаотичні ініціативи. На цьому етапі компанії зіткнулися з тим, що кожен елемент з бренду живе окремо. Стратегія, якщо вона зроблена неграмотно, не приносить користі, товар не пов’язаний з основною комунікацією зі споживачем, рекламні компанії не відповідають позиціонуванню – це результат неузгодженості дій. Якщо по-простому- хаотичності ініціатив. Начебто щось робиться, може навіть приносить результат, але такий незначний, що втрачається на загальному тлі. Тут прийшло розуміння – робити «щось» недостатньо. Необхідний системний підхід для всього проекту.
4. Проектне управління. Прийшло усвідомлення, що бренд – це не упаковка і рекламна компанія, це все елементи товару, включаючи складські приміщення та внутрішньофірмові процедури. Проектне управління допоможе грамотно вибудувати роботу складних завдань з великою кількістю задіяних фахівців. Однак, на жаль, в Україні до цього етапу поки не прийшли через фінансові і часові витрати.
Що ж відбувається зараз? Однозначно зрозуміло, що перший етап пройшов. Компанії продовжують звертатися за візуальними атрибутами бренду, але тепер всі розуміють, що це лише частина загального процесу.
Більшість вітчизняних брендів зараз на третьому етапі – без чіткої стратегії роблять якісь кроки. І лише невелика частина бізнесменів в Україні дійшли до четвертого етапу – збудували повноцінне і грамотне управління проектами.
Умови ринку швидко змінюються, потрібно стежити за ними і реагувати миттєво. Як показує досвід, якщо необхідні працюючі рішення – звертайтеся до професіоналів. Компанія Рішення для Брендів GBS вже 19 років займається брендингом. Ми знаємо, як створити грамотні стратегії просування бренду.
COPYRIGHT © КОМПАНІЯ РІШЕНЬ ДЛЯ БРЕНДІВ GBS