Розробка дизайну пивний етикетки
Як розробляється дизайн пивної етикетки? Скільки часу займає розробка?
Як правило, вся робота займає від 1 до 3 місяців. Все починається з аналізу досліджень. Потім творча група, після зроблених в результаті мозкового штурму висновків, розробляє концепції майбутніх пивних етикеток. На основі цих концепцій розробляються кілька (як правило, близько трьох-чотирьох) ескізів дизайну пивних етикеток. Етикетки тестуються на фокус-групах, де виділяється концепт-лідер. Далі цей концепт проходить стадію останніх доробок, зроблених з урахуванням побажань потенційних споживачів, і відправляється в тираж.
Чи є якісь правила, закони оформлення дизайну пивний етикетки?
Як і в будь-який етикетці, в пивній етикетці важливою є чітка ідентифікація бренду, помітність на полиці, яскравість і запам’ятовуваність. А в двох словах: етикетка повинна спонукати споживача до покупки товару. Якщо говорити про українську пивну етикетку, то вона досить консервативна. Мається на увазі наявність чітких стереотипів у сприйнятті різними групами споживачів пивної етикетки. На нашому досвіді існували спроби створення новаторської пивної етикетки, але всі вони були сприйняті замовником негативно (як «не пивні”, що не підходять для оформлення пива). Наскільки така етикетка була б ефективна для просування продукту, судити складно, тому що до споживача вона не доходила.
Які критерії оцінки ефективності, якості етикетки?
Найкращими критеріями ефективності пивної етикетки є рівні продажів продукту, для якого ця етикетка призначається. На етикетці обов’язково повинні бути присутніми стандартні елементи ідентифікації бренду: накреслення торговельної марки, назва продукту, супутня інформація. А далі все залежить від таланту дизайнера.
Як відбувається розробка пивної етикетки на Заході?
Ми стикалися з нашими західними колегами, міжнародною компанією Claessens International Ltd, в процесі спільної роботи з ними над дизайном пивної етикетки лінійки ТМ Оболонь. І ми побачили, що процес роботи не сильно відрізняється від вітчизняного. Тільки часу і грошей на розробку виділяється більше. І що точно не викликає сумнівів – це обсяг, якість і кількість досліджень, що проводяться перед етапом дизайнерських робіт, що дуже важливо при розробці будь-якого сильного бренду. Досвід роботи з Claessens International Ltd багато чому нас навчив.
Чи багато компаній можуть робити дизайн пивної етикетки в Україні?
Робити можуть, але, як і в будь-якій області дизайнерської майстерності, хороших фахівців небагато. На нашу думку, найкраща оцінка дизайнерського і брендингового креативу й майстерності – це любов споживача до бренду.
Як часто потрібно оновлювати дизайн пивної етикетки і чому?
У сегменті пивних брендів конкурентна боротьба загострена до межі. Навіть найпотужніші торгові марки не можуть собі дозволити стояти на місці. Постійно змінюючі одна одну рекламні компанії вимагають також поновлення візуальної ідентифікації бренду, його дизайну. Природно, це відбивається і на зміну дизайну етикеток. Відбувається це приблизно раз в 2-3 року. Однак подібні зміни проходять у форматі так званого планового, м’якого редизайну. Тобто оновлена етикетка чітко ідентифікується з її попередньою версією. Робиться це, як правило, через ризик того, що споживач, вже звик до виду його улюбленого продукту, може сприйняти негативно зміни, що відбулися в його зовнішньому вигляді. Кардинальна зміна дизайну етикетки відбувається в разі виходу на ринок сильного конкурента або при реанімації погано продаваного товару.
Скільки коштує розробка пивної етикетки в Україні і на Заході?
При порівняльному рівні якості розробки – у нас значно дешевше, ніж у них.
Які тенденції спостерігаються в оформленні, матеріали, технології? Що змінилося з радянських часів?
Головну дизайнерську тенденцію вітчизняної етикетки можна охарактеризувати одним словом: лаконічність. Дизайн пивний етикетки став більш універсальним. Іноземні компанії, які володіють українськими пивними торговими марками, принесли відпрацьовані ними на інших ринках рішення і прийоми.
Як ми вже говорили, в цілому наш споживач дуже консервативно сприймає образ пива. Потрібно, щоб пройшов якийсь час, щоб з’явився споживач, вільний від стереотипів. Західний споживач набагато вільніший у своїх судженнях, тому й етикетки на Заході різноманітніші. До того ж, традиція пивної етикетки на Заході величезна, а у нас ця традиція тільки зароджується.
На відміну від радянських часів, матеріали, технології змінилися радикально. Для пивної етикетки, в основному, використовується металізований папір і друк фолієвими фарбами. Раніше, наприклад, використовувалася етикеточний папір. Хоча, в залежності від цінового сегмента, можливі варіації.
Чи можете навести якісь цікаві деталі з історії етикетки або з досвіду її розробки? І ще – чи багато які друкарні можуть друкувати етикетку і чому так?
Поки інформація по проектам, які веде наша компанія, закрита, але в найближчому майбутньому ми готові поділитися досвідом. Опис цих проектів з’явиться на нашому сайті. Якщо говорити про технології, то далеко не кожна друкарня, навіть та, що спеціалізується на друку етикеток, зможе якісно друкувати пивну етикетку. В Україні таких друкарень мало. В першу чергу, тому, що не кожна друкарня має в своєму розпорядженні обладнання для друку по невбираючих поверхнях. До того ж, сучасна етикетка – досить складний поліграфічний продукт. Вона має складну форму, тому потрібно оснащення для складної висічки. І, по-третє, друкарня повинна володіти потужностями, що дозволяють витримувати довгі тиражі в короткі терміни.