You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Розробка сайту. Основні завдання інтернет-маркетингу

Діджитал маркетинг

Власний сайт сьогодні є в арсеналі будь-якої компанії, що поважає себе. Мати свою сторінку в інтернеті — це не лише престижно, а ще й дуже вигідно. Спектр завдань, які можна вирішити, задіявши інтернет-технології, просто величезний, а ось витратна частина, навпаки, зведена до мінімуму. Однак для того, щоб ваш сайт став дійсно ефективним і приносив прибуток не гірше, ніж курка, що несе золоті яйця, ви повинні чітко розуміти головні цілі та завдання, які ви ставите перед сайтом ще до початку його проектування.

Від мети, яку ви виберете основною для роботи свого Інтернет-сервісу, безпосередньо залежатиме навігація сайту, його зміст і стиль інформації, що подається. Якщо раптом виявиться, що таких цілей у вашої компанії декілька, рекомендуємо створити на сайті окремі розділи під кожну з них. Оформлення, навігація та стилістична подача інформації в таких розділах будуть дуже різними. Ще одним важливим етапом створення сайту є виявлення головних бізнес-процесів компанії. Далі ми розповімо про чотири основні завдання, вирішити які можливо, просто створивши свій власний сайт.

Завдання №1. Спрощення первинної комунікації
Перша задача, яку покликаний вирішувати Інтернет-маркетинг – це суттєве спрощення процесу первинної комунікації співробітників компанії та її клієнтів. Спілкування з клієнтом за допомогою Інтернету набагато доступніше і водночас практично аналогічне за своєю ефективністю з живим телефонним спілкуванням. Звичайно ж, інтонації та жива мова співрозмовника найчастіше здатні переконати набагато краще за будь-які рекламні ролики або PR-тексти, але масовість комунікації Інтернет-сайту – куди важливіший аргумент, який, безумовно, переважує чашу терезів на користь Інтернет-маркетингу.
Для того щоб прийняти рішення про придбання зрозумілого та доступного товару (який досить часто становить основний асортимент Інтернет-магазинів), споживачеві потрібно не так багато часу, а, отже, він цілком може обійтися без живих консультацій. Саме так сьогодні діють та успішно розвиваються такі популярні в мережі сайти. Крім того, вдавшись до використання цього виду Інтернет-маркетингу, можна добре стимулювати роздрібний попит на продукцію. Туристичні агентства, автомобільні та меблеві салони можуть заздалегідь поінформувати покупця про пропонований асортимент та його вартість. Тоді, потрапляючи до салону, клієнт відразу ж знатиме про те, що саме йому потрібно і скільки він готовий за це заплатити. При цьому час, витрачений представником компанії на спілкування з потенційним клієнтом, знову-таки буде значно скорочено, як і витрати на здійснення продажу.
Завдання №2. Виведення клієнта на швидкий контакт
Другий тип завдання, вирішувати який можна за допомогою Інтернет-маркетингу, спрямований на прискорення процесу виходу клієнта на особистий контакт із представником компанії. В цьому випадку, витративши мінімальну кількість часу на ознайомлення з сайтом, клієнт повинен оперативно перейти на живого, невіртуального консультанта. Внаслідок чого відсоток успішних комунікацій та середній розмір покупки будуть також максимально збільшені.
Зверніть увагу, що сайт, головним призначенням якого є «швидке виведення на контакт», повинен бути максимально простим у користуванні: тексти, що містяться на такому ресурсі, повинні бути написані дуже туманно і образно, користувач обов’язково повинен переконатися в тому, що для прийняття вірного рішення йому просто необхідно проконсультуватися з фахівцем, який є співробітником вашої компанії. Справжньою знахідкою такий вид Інтернет-маркетингу є для великих корпорацій, що пропонують той товар чи послугу, купівля яких коштує великого обсягу переговорів та досить тривалого прийняття рішень.
Завдання №3. Збільшення лояльності клієнта
Як говорить одна з одвічних істин продавців – мало завоювати клієнта, його ще потрібно зуміти утримати. Інтернет-маркетинг може допомогти і в цій непростій справі. Надання постійної підтримки у використанні продуктів та послуг вашої компанії можливо здійснити не тільки в режимі живого спілкування, але й задіявши глобальну мережу. Саме цим принципом часто користуються великі міжнародні фірми, що спеціалізуються з продажу техніки та цифрових технологій. Додаткова інформація щодо умов експлуатації товару, аксесуарів, драйверів тощо якраз найчастіше розміщується на спеціально обладнаних сайтах, надаючи цільовій аудиторії компанії всі необхідні їй відомості.
Відмінними прикладами таких сайтів є сайти мережі магазинів музики та кіно JAM, інноваційного центру поліграфії COLOR CITY , а також мережі супермаркетів VARUS , розробкою та просуванням яких займалася компанія Рішення для Брендів GBS. Також ми виконали понад 50 сайтів для великих українських компаній.
Завдання №4. Залучення та утримання цільової аудиторії
Залучити і утримати цільову аудиторію з метою продажу її контактів сторонньому рекламодавцю не так просто, але Інтернет-маркетинг здатний вирішити навіть це завдання. Якщо головна мета вашого сайту – надати клієнтам компанії рекламні оголошення, анкети про знайомство або велику базу вакансій та резюме, без створення власного сайту та використання маркетингових Інтернет-технологій вам не обійтися.
На сьогоднішній день Інтернет-маркетинг – це найпростіший і вигідний спосіб просування бренду, який може дозволити собі будь-яка компанія. Сміливо вибирайте для себе Інтернет-технології, але завжди пам’ятайте про одне просте правило: інформація – це ваша головна зброя в Інтернет-просторі, а, отже, і досягти успіху на ґрунті Інтернет-маркетингу зуміє лише той, хто вміє подавати її швидко та якісно . Регулярно (але не нав’язливо!) нагадуйте клієнту про своє існування, зробіть свій сайт по-справжньому пізнавальним та цікавим, і графік його відвідувань, що регулярно зростає, вам забезпечений!

Ми будемо раді допомогти вам. Просто заповніть форму та зв’яжіться з нами.