Як написати цікаву статтю - 4 простих кроки
Крок 1 — Будьте систематичні
Для ефективного блогінгу необхідно мати план.
Припустимо, ви тільки починаєте. Можливо, перший крок здасться банальним, але його потрібно зробити — дізнайтеся про свою аудиторію. Чітко визначте її, досліджуйте переваги, манеру спілкування. Це допоможе визначитися з власним варіантом подання інформації в текстах, що продають.
Як правило, навіть якщо ви спілкуєтеся від особи, наприклад, юридичної фірми, доречне поєднання ділової та розмовної мови. Все залежить від теми, якою ділитесь.
Звідси виходить остання частина першого кроку – дотримуйтесь графіка. Якщо ви можете писати лише двічі на тиждень, виділіть конкретні дні (наприклад, вівторок та четвер) і публікуйте матеріали в цей період.
Розкидані, нерегулярні повідомлення не тільки відлякають нову аудиторію, але можуть залишити вас без старих читачів.
Крок 2 — Метод візуалізації
Бувало, що виливали думку, перескакуючи з однієї ідеї на іншу, а потім, перечитуючи, морщились від написаного? Повірте, так буває з усіма. І далеко не завжди є час відкласти запис не те, що на день, навіть на кілька годин.
Використовуйте метод візуалізації, щоб уникнути потоку несвідомого в написаному тексті. Вам потрібно визначитися з темою та подати її перш, ніж почати писати. Таким чином, ви зрозумієте, які ідеї відберете та в якому порядку.
Візуалізуючи статтю, ви визначаєте складові посту. Наприклад, вступ, основний розділ з фактами та висновок. Потім починаєте заповнювати цей каркас крок за кроком, не перескакуючи раніше часу.
Завдяки вашому смартфону, ви можете записувати ідеї для статей у будь-який час (поки їдете на роботу, під час обідньої перерви тощо). І потім, коли сядете писати, ці заготовки суттєво допоможуть вам заощадити.
Крок 3 — Будьте простіше
Потік інформації в наші дні просто величезний. Слід сприйняти як даність простий факт — люди практично не читають пости в повному обсязі. У них банально на це немає часу.
Як донести інформацію до людей, які, ви це знаєте, читатимуть матеріал по діагоналі? Просто – будьте коротким! Намагайтеся використати прості пропозиції. Чітко та коротко формулюйте свої думки. Це заощадить не лише час вам, а й читачам.
Окрім того, пишіть в активній, а не пасивній формі. Наприклад, «поліція увірвалася до приміщення» замість «у приміщенні було проведено обшуки поліції». Активна форма коротша за пасивну, не забувайте про це.
Так само збережуть час мультимедіа – зображення, відео, інфографіка. Всі ці елементи допоможуть показати складні речі просто та наочно. Крім того, людям подобається візуальний контент, особливо у соціальних медіа.
Крок 4 — Перепакування наявного контенту
Іноді ви придумуватимете ідеї для статей моментально. Але часом трапляється творчий застій. Не виспалися, болить голова, погана погода чи просто зникли думки. Це не страшно. У такі моменти підняти старий пост — непогана ідея.
Потрібно знайти матеріал, який чітко не прив’язаний до дати, можливо, щось навчального чи пізнавального характеру. Коли пост вибраний, його потрібно перепакувати. Іноді його немає потреби повністю переписувати, достатньо дати новий заголовок, викинути зайве та задати структуру.
Подумайте, адже ви самі не читаєте всі матеріали в блогах, тому що вони бувають дуже довгими. Ви не самотні у цьому. То чому б не створити стислу версію цікавого посту?
Крім того, завжди можна опублікувати презентацію зі SlideShare, відео або інфографіку як повідомлення. Єдине, не зловживайте таким контентом, інакше легко можете спотворити мету вашого блогу та втратити довіру аудиторії.
Неможливо переоцінити переваги бізнес-блогінгу. Це не обов’язково великі інвестиції вашого часу. Часом вистачає години, щоб написати матеріал, який тижнями залучатиме користувачів до вашого сайту, створюючи хороший трафік.
COPYRIGHT © КОМПАНІЯ РІШЕНЬ ДЛЯ БРЕНДІВ GBS