You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Дизайн упаковки, який подобається споживачу

Дизайн

Чи Ви коли-небудь замислювалися над тим, як часто ми купуємо товар, покладаючись у своєму виборі тільки на привабливість його упаковки? Результати численних маркетингових досліджень, проведених по всьому світу, одностайні: саме привабливий дизайн вигідно виділяє торгову марку на полиці, привертає до неї увагу споживачів і, зрештою, буквально змушує нас придбати той чи інший бренд.

Більшість щоденних покупок, як у великих супермаркетах, так і в маленьких магазинчиках, носять виключно імпульсний характер і відбуваються під впливом зорових елементів та емоційних поштовхів. При цьому найчастіше на початковий контакт зі споживачем бренду відводиться не більше 10 секунд. Основна складність полягає в тому, що за цей час товар повинен не просто кинутись у вічі своєму потенційному власнику, а й по-справжньому зацікавити його, змусити підійти до полиці, взяти упаковку в руки та уважно розглянути сам продукт.

Отже, основне завдання, яке стоїть перед упаковкою, зводиться до її безперервного діалогу з покупцем, причому на цікаві для покупця теми. З просто «красиво розмальованої коробки» упаковка перетворюється на провідного промовця, головного посередника між брендом і покупцем. Її дизайн просто зобов’язаний підкреслювати індивідуальність торгової марки, відбудовувати її від існуючих конкурентів і, звичайно, повною мірою доносити відомості про сам продукт.Правильна брендингова стратегія товару здатна настільки захопити покупця, що згодом той сам не помітить, як поповнить ряди шанувальників конкретного бренда. Фахівці стверджують: для того, щоб бренд запам’ятався, йому потрібно щонайменше 10 контактів зі споживачем. Досягти таких результатів можна, проте для цього потрібно докласти максимум зусиль і виконати всі необхідні вимоги до дизайну упаковки.
<h3><strong>Особливості дизайну упаковки</strong></h3>
Перше, про що варто задуматися, приступаючи до розробки дизайну для пакування – ідея, яку той має донести. Винахідник одного з найуспішніших російських горілчаних брендів Марк Кауфман якось сказав: «Упаковка перестала бути ключовим елементом маркетингу в 70-ті роки минулого століття. Сучасний ринок – це ринок боротьби не упаковок і навіть не товарів, а ідей.

Потрібно зауважити, що слова Кауфмана мають певний сенс. Саме тому, приступаючи до розробки дизайну для упаковки, спочатку потрібно провести ряд маркетингових досліджень, виявити головні очікування споживачів та їхню думку про конкретний продукт, і лише потім, ґрунтуючись на базі отриманих результатів, формувати ідею, яка згодом буде втілена у візуалізації бренду.

 

 

Ще один фактор, про який ні на секунду не варто забувати, приступаючи до створення упаковки, полягає в тому, що, як і будь-яке завдання брендингу, розробка упаковки також має свої закони жанру, впоратися з якими під силу далеко не всім . Перерахуємо лише основні з них.

Функціональність упаковки

Створюючи упаковку, дизайнер обов’язково повинен пам’ятати – він створює не витвір мистецтва, а масовий продукт, що тиражується. Упаковка обов’язково має бути технологічною у виготовленні, ергономічною та зрозумілою по дизайну.

Відповідність упаковки продукту

Споживачеві з першої секунди має бути зрозуміло, що за продукт приховує під собою упаковка і чому її оформлення виглядає саме таким чином. В іншому випадку, покупець може відчути неадекватність чи протиріччя здоровому глузду і просто не купити товар. Тому до запуску продукту дуже важливо дізнатися про думку споживачів щодо його оформлення і максимально прислухатися до всіх побажань.

Рівень захищеності від підробки

Грамотно розроблена упаковка може бути наділена голограмою або іншими елементами, що захищає продукт від підробки. Чим далі розвивається індустрія упаковки, тим вона стає більш витонченою. Але не завжди це є віянням моди. Часто контрафактна продукція викривається в сучасну та привабливу упаковку, таку ж якісну, як і в оригінальній продукції. Виробник просто змушений захищатися від контрафакту спеціальними фішками, які не дозволяють підробити продукт або принаймні зменшать цю ймовірність. Особливо виражений цей процес у високомаржинальних бізнесах B2C, таких як виробництво алкоголю, автомобільної промисловості та хай-тек індустрії.

Вартість виробництва упаковки

Здешевити упаковку можна практично завжди. Але в гонитві за дешевизною важливо вчасно зупинитися, оскільки дешевим виконанням можна вбити не лише дизайнерську ідею оформлення, а й продаж продукту. Неприваблива упаковка часто стає причиною низьких продаж гідного продукту. У цьому випадку потрібно кілька разів подумати, перш ніж захотіти знизити витрати виробництва за рахунок упаковки готової продукції.І навпаки, показовим бувають випадки різкого зростання продажів продукції, яка, здавалося б, не може виграти за рахунок дорожнечі упаковки щодо самого продукту. Так, приваблива упаковка яйця, яке раніше продавалося нефасованим, дозволило різко збільшити прибуток нашому замовнику, незважаючи на усвідомлені інвестиції у створення та друк упаковки для яєць. Опис успішного кейсу можна прочитати, перейшовши по .

Поєднання кольорів

Багато в чому успіх майбутнього дизайну залежатиме від правильно підібраної колірної гами. Колір – це фундаментальна мова упаковки, за допомогою якої спілкування зі споживачем відбувається на невербальному підсвідомому рівні. Саме колір привертає увагу споживачів насамперед, формуючи у тих потрібні «айстопінгові характеристики». Колір також здатний розповісти і про товарну категорію, до якої належить продукт, що ховається під упаковкою. Наприклад, білий частіше за інших використовується при оформленні молочної продукції, а поєднання коричневого з чорним є характерним для дизайну кавових банок. Темні, глибокі та насичені відтінки синього, червоного, зеленого, коричневого кольорів, а також чорний у поєднанні з помірним використанням «золота» чи «срібла» підкреслять «преміальне» позиціонування продукту.

Якість матеріалів, які застосовуються для пакування

Свідчити про приналежність до того чи іншого сегменту може також і матеріал, з якого було виготовлено упаковку. Так, при виготовленні упаковки напоїв скло за рахунок своєї товщини та «вагомості» сприймається як матеріал, що використовується для більш дорогих продуктів, ніж тонкий та «легкий» ПЕТ. Варто також враховувати і те, що упаковка, як правило, робиться великим тиражем, а отже, обов’язково має тиражуватись.При цьому дизайнер, який займається розробкою такої упаковки, повинен ідеально розумітися на технологіях виробництва, з якими йому неминуче доведеться зіткнутися під час її виготовлення.

Кому варто довіряти дизайн упаковки?

Як ми вже говорили, не будь-який дизайнер може взяти на себе розробку такого важливого елемента брендингу, як упаковка. Напевно, у кожного існує свій спосіб для того, щоб визначити кращого, в тому числі і в дизайні, але наша вам порада, якщо ви вже знайшли компанію, здатну в комплексі зайнятися розробкою ефективних рішень для вашого бренду – просто довіртеся їй. Підходьте до розробки упаковки з розумом, і бренд обов’язково матиме успіх у споживачів

Рекомендуємо та інші статті на тему “Дизайн упаковки”:

Як дизайн упаковки впливає на продаж: 10 кроків у розробці дизайну упаковки

Використання архетипів у брендингу

Упаковка для преміального продукту

Особливості скляної упаковки