Дизайн упаковки, який подобається споживачу
Чи Ви коли-небудь замислювалися над тим, як часто ми купуємо товар, покладаючись у своєму виборі тільки на привабливість його упаковки? Результати численних маркетингових досліджень, проведених по всьому світу, одностайні: саме привабливий дизайн вигідно виділяє торгову марку на полиці, привертає до неї увагу споживачів і, зрештою, буквально змушує нас придбати той чи інший бренд.
Більшість щоденних покупок, як у великих супермаркетах, так і в маленьких магазинчиках, носять виключно імпульсний характер і відбуваються під впливом зорових елементів та емоційних поштовхів. При цьому найчастіше на початковий контакт зі споживачем бренду відводиться не більше 10 секунд. Основна складність полягає в тому, що за цей час товар повинен не просто кинутись у вічі своєму потенційному власнику, а й по-справжньому зацікавити його, змусити підійти до полиці, взяти упаковку в руки та уважно розглянути сам продукт.
Отже, основне завдання, яке стоїть перед упаковкою, зводиться до її безперервного діалогу з покупцем, причому на цікаві для покупця теми. З просто «красиво розмальованої коробки» упаковка перетворюється на провідного промовця, головного посередника між брендом і покупцем. Її дизайн просто зобов’язаний підкреслювати індивідуальність торгової марки, відбудовувати її від існуючих конкурентів і, звичайно, повною мірою доносити відомості про сам продукт.Правильна брендингова стратегія товару здатна настільки захопити покупця, що згодом той сам не помітить, як поповнить ряди шанувальників конкретного бренда. Фахівці стверджують: для того, щоб бренд запам’ятався, йому потрібно щонайменше 10 контактів зі споживачем. Досягти таких результатів можна, проте для цього потрібно докласти максимум зусиль і виконати всі необхідні вимоги до дизайну упаковки.
<h3><strong>Особливості дизайну упаковки</strong></h3>
Перше, про що варто задуматися, приступаючи до розробки дизайну для пакування – ідея, яку той має донести. Винахідник одного з найуспішніших російських горілчаних брендів Марк Кауфман якось сказав: «Упаковка перестала бути ключовим елементом маркетингу в 70-ті роки минулого століття. Сучасний ринок – це ринок боротьби не упаковок і навіть не товарів, а ідей.
Потрібно зауважити, що слова Кауфмана мають певний сенс. Саме тому, приступаючи до розробки дизайну для упаковки, спочатку потрібно провести ряд маркетингових досліджень, виявити головні очікування споживачів та їхню думку про конкретний продукт, і лише потім, ґрунтуючись на базі отриманих результатів, формувати ідею, яка згодом буде втілена у візуалізації бренду.
