Креатив для Instagram. Креативна газетна реклама
Потрібен креатив для інстаграма?
Велику його кількість можна черпати з газетної реклами. Адже все нове – це добре забуте старе. Віртуальне Інтернет-життя, що активно розвивається, з кожним днем надає все більше можливостей для онлайн-комунікацій. І часом створюється враження, ніби друковані ЗМІ вже не придатні для ефективного просування брендів. Однак насправді й сьогодні можна знайти дуже креативні варіанти газетної та журнальної реклами.
Хоча кількість людей, які віддають перевагу матеріалам Інтернет-ресурсів, постійно розширюється, досі значна частина населення читає щотижневі газети. І навіть вивчає рекламні блоки… Тим більше, що PR-повідомлення в журналі нерідко вміло замасковані під новини та статті, а тому сприймаються як дружня порада.
Нижче представлені найоригінальніші та нестандартні рекламні підходи в газетних виданнях.
Шиворот-навиворіт, задом-наперед
Бажаючи довести власну незалежність і толерантність, видавці австралійської аналітичної газети Kurier вирішили на честь Гей-Параду представити читачеві своє дітище в досить оригінальному форматі. Тому Kurier цього дня набула кольоровості – до того ж, читати її довелося з кінця, а не з початку.

Колумбійська газета EL TIEMPO закликала своїх читачів приєднатися до маршу протесту проти тероризму. Як засіб переконання було використано надруковану задом-наперед передовицю, єдиний розбірливий напис якої свідчив: “Відвертаючись від проблеми, ти її не вирішуєш. Приєднайся до маршу сьогодні”.

Рекламні вкладиші
Багато агентств вважають, що найдієвіший метод газетної реклами – це докласти до видання окремий, гарно виконаний вкладиш, який неодмінно помітять і оцінять читачі.
Подібний прийом цілком успішно застосовує японська креативна студія ADK. Наприклад…
- Літніх японців часто обманюють шахраї, змушуючи їх під різними приводами здійснювати грошові перекази на чужий рахунок. Щоб привернути увагу до цієї соціальної проблеми, видання Asahi опублікувало відповідне застереження, а фахівці агенції ADK допомогли його виокремити, приклеївши до газетних аркушів із попереджувальним повідомленням символічні грошові купюри.

- Щоб проанонсувати відкриття нового косметичного магазину L’OCCITANE, креативщики з ADK приєднали до кожної газеті клейкий папір для запису, забезпечений рукописним оголошенням про майбутню подію.

Гра з цифрами, літерами та колонками


Невикористаний простір
Endangered Wildlife Trust, фонд захисту тварин, що вимирають, помістив у самому низу газетних аркушів знімки видів ссавців, що зникають. На кожній сторінці список розширювався, завершуючись, врешті-решт, сумною статистикою і проханням здійснити пожертвування на користь Endangered Wildlife Trust. Ідея подібної агітаційної реклами належить агентству LOWE BULL (ПАР).

Студія KING JAMES (ПАР) вирішила не залишати невикористаним жоден міліметр газетного простору, відшукавши застосування навіть номерам сторінок. Тож, перегортаючи черговий газетний аркуш, читач помічав нові статистичні дані, складені UNICEF, про поширеність хвороби СНІД. Наприклад, на сторінці №6 можна було прочитати, що 6 млн жителів ПАР – носії ВІЛ. Таким чином агентство KING JAMES зробило свій посильний внесок у боротьбу з цим страшним захворюванням.

Рукописна газета
Агенція RAPP, прагнучи довести студентам довговічність кулькових ручок STABILO, випустила написану “від руки” газету, де навіть ілюстрації були намальовані за допомогою продукції бренду STABILO. Видання розповсюджувалося безкоштовно в студентських кафе та книжкових торгових точках.

Ще один варіант рукописної газети запропонували креативники зі студії THE JUPITER DRAWING ROOM (ПАР). Вони, щоправда, обмежилися лише однією сторінкою, зате – у реально існуючому виданні, переписавши повідомлення титульного розвороту знаменитою ручкою Mont Blanc.

Агентство ACW Grey (Ізраїль) прорекламувало 72-годинний розпродаж автомобілів VW за допомогою написаного “від руки” повідомлення: “Останній день 72-годинного розпродажу”.

Бразильська газета CORREIO BRAZILIENSE NEWSPAPER застерігає: не варто читати газету приятеля, краще передплатити її самому. Інакше тобі теж може прийти подібний непривабливий “б/в” екземпляр.

Рекламне видання
Іноді креативники використовують інший PR-прийом і перетворюють усе видання на своєрідну рекламу того чи іншого бренду або присвячують певній темі.
Наприклад, напередодні урочистого вручення видавничої премії Comunique-se Award, що відбулася 18 вересня 2008 року, видавництва Бразилії отримали порожні газети. Так студія SALEM повідомляла журналістам, що 18 вересня їм доведеться не працювати, а бути присутніми на згаданій церемонії.

З метою інформування можливих клієнтів про здійснювану банком HSBC пенсійну програму британське агентство RMG CONNECT надіслало читачам 45-65 років “Газету майбутнього”, що містила, крім вигаданого матеріалу, реальну рекламу акції HSBC.

Індійське креативне агентство REDIFFUSION – DY & amp; R представило примірник національної газети в особливому вигляді, покликаному показати, як її бачать люди, що страждають від дислексії. Усі слова були перемішані, а на останній сторінці розміщено рекламне повідомлення клініки, що спеціалізується на лікуванні цього захворювання.

Об’яви
Для просування “довгоживучої” жувальної гумки під назвою MUST Long Last від компанії Colgate студія BBR Saatchi & Saatchi (Тель Авів) теж придумала оригінальний рекламний підхід. Фахівці цього агентства опублікували в розділі приватних оголошень, присвячених продажу “вживаних” речей, таке повідомлення: “Продається! Жувальна гумка MUST Long Last. Майже нова, жували всього дві години. Тел. 050-7339206”.

Інші приклади газетного креативу
GREY WORLDWIDE MIDDLE EAST NETWORK продемонстрували на деяких газетних сторінках ефект відбілювання засобу Ace.

Студія Ogilvy Cape Town (ПАР) зробила з частини слів у газеті посилання, бажаючи в такий спосіб повідомити читачам, що на офіційному сайті цю тему висвітлено набагато глибше.

Спортивні команди Південної Африки часто використовують для назви своїх спортивних клубів найменування тварин: Free State Cheetahs, Gauteng Lions, Nashua Dolphins тощо. Креативні студії TBWAHuntLascarisTequila спільно з фондом захисту тварин Engagered Wildlife Trust (ПАР) опублікували в The Times у розділі новин спорту статтю з найпоширенішим заголовком. Помітивши слово Sharks, вболівальники вирішили, що йтиметься про їхніх кумирів, і тільки потім зрозуміли, що матеріал присвячений масовому знищенню хижаків, що вимирають, – левів і гепардів.


COPYRIGHT © КОМПАНІЯ РІШЕНЬ ДЛЯ БРЕНДІВ GBS