You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Незвичайні прийоми інтернет-маркетингу

Діджитал маркетинг

Зараз, коли світом гуляє чергова епідемія, мабуть, саме час згадати про вірусні технології інтернет-маркетингу. Нарівні з банальною застудою вірус, запущений професійним маркетологом, ніколи не питає у користувача, чи бажає той передати його далі своїм друзям і знайомим. За допомогою унікальних рекламних знахідок, шляхом нестандартних рішень, вміло і без найменших елементів насильства, вірусна реклама захоплює споживача, заворожує і спонукає його передавати інформацію далі.

Хороший вірусний маркетинг здатний перетворити невеликий меседж в справжню рекламну епідемію, якої в підсумку піддасться не один десяток людей.  Як будь-яке рекламне завдання, вірусний маркетинг має ряд особливостей, основною з яких, звичайно ж, є актуальність та інформативність переданого повідомлення.

На стадії розробки вірусного маркетингу важливо врахувати дві речі. Перше: подробиці вашої кампанії будуть передаватися від споживача до споживача подібно зведенню свіжих новин, а, отже, і меседж повинен бути простий, швидко схоплюючий і абсолютно зрозумілий. Друге, про що неодмінно варто подбати, затіваючи вірусну рекламну кампанію – неординарна подача і творчий підхід до реалізації ідеї.

Цікаві і прості приклади використання вірусного маркетингу

Саме використання нестандартних вірусних технологій допомогло свого часу розкрутитися популярному нині веб-сайту beer.com.  На головній сторінці сайту його творці завбачливо розмістили незвичайне посилання, перейшовши за яким будь-який бажаючий міг відвідати унікальний інтернет-бар. За віртуальної стійкою бару відвідувачів обслуговували чарівні барменші, готові виконати будь-яке побажання клієнта, які користувачі могли ввести в спеціальне поле, розташоване під зображенням дівчини.  Чи варто говорити, що практично кожен чоловік, який випадково забрів в такий бар, моментально поспішав поділитися його адресою зі своїми друзями, а сайт, на якому було розміщена посилання, стрімко набирав популярність?

В якості ще одного прикладу успішного застосування вірусного маркетингу, головною метою якого стало просування віртуальної послуги в реальне життя, можна привести незвичайну інтерактивну акцію до Дня студента, організовану компанією Google.  Просування свого почтовового сервісу Gmail компанія вирішила шляхом використання сленгової асоціації слів «e-mail» і «мила» у російськомовних Інтернет-користувачів.  В якості подарунка січневого ранку студенти пітерських і московських ВНЗ отримали посилки зі звичайним шматком мила всередині.  На милі був вибитий логотип поштової служби Gmail, а буклет компанії, що лежав поруч з подарунком містив детальну інформацію про всі інші сервіси Google. Таким незвичайним чином, до користувачів була донесена головна комунікація бренду «найчистіше мило», повністю відображаюча головну перевагу Gmail – це відмінні фільтри, що захищають пошту від різноманітного спаму.

Крім того, всім студентам у відповідь було запропоновано надіслати свої відео-шедеври на тему «Зробимо світ чистішим» на практично незнайомий тоді російським користувачам сервер YouТube, найцікавіші з яких були відібрані після для монтажу фінального відео про проведену акції. Такий нестандартний рекламний хід не тільки допоміг популяризувати сервери Gmail і YouТube серед молоді, але ще і доставив чимало задоволення всім учасникам акції. При бажанні на YouТube досі можна відшукати відео, на якому веселі студенти відмивають милом Gmail московський метрополітен, улюблену морську свинку або просто один одного.

Серйозна перевага вірусного маркетингу полягає в тому, що прихована реклама має в своєму арсеналі максимальну кількість засобів для поширення інформації.

Крім усього іншого, вірусний маркетинг припускає використання мобільного зв’язку, електронної пошти та соціальних мереж.  Так, саме соцмережі свого часу забезпечили надзвичайну популярність в масах президенту США Бараку Обамі. Незвичайний для передвиборних компаній – кольоровий постер, створений Шепардом Фері, так сподобався користувачам, що вони буквально заполонили їм інтернет. Більш того, після початку «обамаманії» в глобальній мережі, цю ж ідею підхопило чимало відомих дизайнерів, що випустили колекції з використанням в одязі шепардовскіх принтів.

Для успіху вірусного маркетингу важлива професійна реалізація

Помиляється той, хто вважає, що, просто створивши незвичайний, цікавий користувачам продукт і вчасно запустивши його в інтернет, точно підвищить рейтинг своєї торгової марки або компанії.  Вірусний маркетинг, як і будь-який інший елемент рекламної кампанії, вимагає чіткого планування та обов’язкової зв’язки повідомлення з рекламованим продуктом. Навряд чи ви відчуєте прилив радості від того, що створений вами вірусний ролик переглянули понад півмільйона користувачів, якщо популярність продукту, що просуваєтьсяне не зросла ні на грам.  У гонитві за безкоштовними рекламними майданчиками компанії все частіше забувають про те, що для того, щоб справа стала успішною, нею повинні займатися професіонали – і вірусний маркетинг не виняток. Тому, задумуючи просування свого бренду шляхом мережі інтернет, не випускайте з уваги головне: створити вірус може практично кожен, змусити його працювати на результат – тільки фахівці.  Ми будемо раді допомогти вам.