Компанія “Рішення для Брендів GBS” працює з компанією “Алеф-Віналь” з 1997 р. Протягом перших 10 років становлення одного з найсильніших українських виробників ми були незмінним розробником усіх алкогольних марок, що належать компанії “Алеф-Віналь”. Ми порахували, що в процесі роботи у 1997-2008 роках. ми створили для компанії “Алеф-Віналь” близько 1000 (!) різноманітних концепцій етикеток для різних алкогольних брендів у різних цінових сегментах. Також компанія “Рішення для Брендів GBS” повністю обслуговувала “Алеф-Віналь” у виготовленні рекламної та поліграфічної продукції. Ми створили ТМ “Золота Амфора” у 1997 р. та супроводжували її протягом 11 років. Сьогодні це сильний, успішний бренд, який є одним із лідерів вітчизняного винного ринку. В Україні під торговою маркою “Золота Амфора” випускаються популярні напівсухі, напівсолодкі та десертні вина. Усі вони виготовлені лише з добірного винограду, зібраного на відроджених компанією “Алеф-Віналь” виноградниках у Криму.
Топова позиція в асортименті “Золотої Амфори” – вино “Там’янка” – після успішного запуску бренду продавалося обсягом понад 1 млн. пляшок на місяць. 2002 року на ринку з’явилося вино-копія “Там’янка – Золота фортеця”. За кілька місяців точну копію “Там’янки – Золота Амфора” випустила також ТМ “Золотий Альтром”. Одна за одною з’явилися “Там’янка дунайська”, “Там’янка степова”, “Там’янка Золотий Орфей”. Марки-копії негативно позначалися і на іміджі бренду, і на рівні продажів. Продукція незрозумілих різних виробників була схожа як близнюки-брати на продукцію ТМ “Золота Амфора” не лише оформленням етикетки, а й торговим знаком. Тобто вина низької якості маркувалися практично однаковими етикетками – клонами етикетки ТМ “Золота Амфора”. Продажі стали падати, оскільки велика кількість копій вводила в оману споживача. Купуючи низькопробне вино зі знайомою етикеткою, він думав, що “Золота Амфора” втратила якість.
Програма ребрендингу тривала два роки і торкнулася абсолютно всієї візуальної ідентичності бренду. Нам довелося провести повний рестайлінг розробленого нами раніше бренду та винести нелегку боротьбу з марками-копіями ТМ “Золота Амфора”. 4 лінійки продукції “Золота Амфора” (“Колекції хітів”, “Класична колекція”, “Біле Золото” та “Золота сортова”) були повністю перероблені. Метою ребрендингу стало створення продукту, в якому відчувалася б новизна, яскравість, самобутність, статус.
Зміна дизайну логотипу з амфорою була першою з етапів. В археології є такий постулат: “Якщо ти знаєш амфори, ти знаєш усе”. “Амфора” у перекладі з грецької – посудина з двома ручками. Працюючи над зміною вже наявного торгового знака, виконаного у формі амфори, дизайнери компанії “Рішення для Брендів GBS” взяли за основу те, що грецькі амфори завжди вражали своєю грацією та витонченістю форми. Так, округле тіло стало більш витягнутим, з двома вертикальними ручками та вузьким горлом. Амфора набула золотого блиску, з її поверхні зникли “сюжетні картинки” грецької міфології. Логотип став більш лаконічним та сучасним. Змінився і сам напис логотипу. Грецький шрифт замінила класична антиква.
Спочатку розробка нових етикеток торкнулася “Колекції хітів” ТМ “Золота Амфора”, куди увійшли вина, які мають підвищений попит: “Там’янка”, “Монастирська хата”, “Ведмежа кров”, “Кадарка”, “Шепіт ченця”, “Кагор”. Здавалося б, етикетка – лише маленький шматочок паперу, але саме він повинен створити потрібний настрій, передати передчуття радості відмінного смаку та аромату і при цьому повідомити повну інформацію про вино, його виробника та походження. Існує правило: чим докладніше і точніше дані на винній етикетці, тим якісніший продукт, а малоінформативна етикетка має змусити насторожитися.
Наступним етапом було проведено ребрендинг вина класичної лінійки у середньому ціновому сегменті. Кращі європейські вина відрізняються строгістю та лаконічністю оформлення. Але при створенні етикетки для українського вина в середньому сегменті необхідно було врахувати насамперед менталітет нашого споживача, для якого вино – світлий, яскравий та “теплий” напій.
Різноманітність конкретних та уявних сюжетів, романтичні теми шедеврів класичного живопису, герби та емблеми – все це використано в оформленні 16 позицій двох колекцій вин “Золотої Амфори” у середньому сегменті – “Колекції Хітів” та “Класичної колекції”. Етикетки були виконані в яскравій кольоровій гамі і, водночас, підпорядковані суворій візуальній регламентації.
Зовсім іншого підходу вимагали колекції “Біле Золото” та “Золота сортова”. Тут насамперед важлива була класична стриманість. І хоча це були вина вищого цінового сегмента, об’єднав всю продукцію єдиний зрозумілий усім споживачам “золотий голос” етикеток.
Крім редизайну продукції, програма ребрендингу включила повне оновлення рекламної комунікації, запуск 2-х нових колекцій (“Біле Золото” і “Золота Сортова”) з активною рекламною кампанією, розробку нової поліграфії та комплексну велику PR-кампанію.
Сьогодні ТМ “Золота Амфора” є учасником та призером безлічі міжнародних конкурсів та спеціалізованих виставок. За результатами опитування “Споживчі уподобання 2004 року” вино ТМ “Золота Амфора” – один із лідерів на ринку України (частка ринку – понад 8%). Компанія “Рішення для Брендів GBS” веде роботу з оформлення експортної продукції для Європи, Китаю та Америки.
За розробку дизайну етикетки “Золота Амфора – Чорні Очі” компанія “Рішення для Брендів GBS” здобула Велику Срібну медаль на Європейському поліграфічному конкурсі у 2001 р. Ми були єдиними переможцями з країн СНД та Східної Європи.