You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Рестайлінг - нове життя вашого бренду

Брендінг

Тільки справжні шедеври світового мистецтва рік у рік здатні викликати однакове захоплення оточуючих. Все інше у світі дизайну потребує постійного вдосконалення. Особливо – дизайн упаковки. Рестайлінг, а саме так називається процедура приведення дизайну упаковки у відповідний модним тенденціям та очікуванням споживача вигляд, є справжнім порятунком для бренду, який почав здавати свої позиції на тлі яскравіших конкурентів.

Дизайн упаковки, який ще три-чотири роки тому здавався модним та стильним, сьогодні цілком може вимагати внесення цілого ряду коректив. Причин цьому кілька: поява нових конкурентів, зміна трендів в оформленні, зміна віку цільової аудиторії, банальна звичка, коли споживачеві набридає одне й те саме. В результаті такого морального старіння упаковки бренд поступово починає втрачати комунікаційну нитку зі споживачем, а самі покупці все частіше віддають перевагу продукту, який, на їхню думку, має більш модний вигляд.

Ще одним поштовхом до необхідності змінити дизайн упаковки може стати зміна технологічних характеристик, які досить часто тягнуть за собою перекомпонування графічних елементів, а також безліч інших дизайнерських робіт. Також зміна дизайну упаковки може бути пов’язана із новими вимогами законодавства, як це відбувається зараз.

Одне з основних правил рестайлінгу говорить: новий дизайн упаковки обов’язково повинен зберегти деякі основні елементи, завдяки яким споживач зможе дізнатися про оновлений бренд. Іншими словами, після рестайлінгу упаковка повинна доносити те саме, що й раніше, але ще виразніше і переконливіше для всіх.

Навіть якщо ви провели зовсім незначні, практично косметичні зміни дизайну упаковки, швидше за все, на полиці споживач побачить абсолютно новий товар, нехай навіть наділений усіма властивостями добре знайомого йому. Тому при рестайлінгу упаковки торгової марки дуже важливо вчасно організувати невелику рекламну кампанію, яка має підтримати новий дизайн і допомогти покупцям подолати будь-які сумніви, пов’язані зі зміною упаковки. Така реклама необов’язково повинна заявляти про проведений рестайлінг, навпаки – можна говорити про особливі властивості продукту в оновленій упаковці. Ненав’язлива демонстрація нової упаковки спонукає покупця обов’язково запам’ятати, як тепер виглядає його улюблений продукт.

Якщо рестайлінг упаковки зроблено правильно, а дизайн дійсно змінився на краще, кількість споживачів, що лояльно реагують на бренд, значно зросте. В основному рестайлінг дає сильне зростання для товарів масового споживання FMCG, тоді як упаковка дорожчих продуктів (наприклад, елітних алкогольних напоїв, парфумерії та ін.) може залишатися незмінною протягом кількох десятиліть, залишаючи незмінними концепцію, історію та легенду торгової марки.

За часів кризи або моменту, коли бренд переживає свої далеко не найкращі часи, рестайлінг упаковки може стати справжнім порятунком для загального бюджету компанії. Ось один із класичних прикладів: міжнародна компанія Unilever, яка є одним з найбільших виробників продуктів харчування, під час кризи вирішивши заощадити на тиражі, рівно вдвічі зменшила кількість кольорів, що використовуються при друку пакувальних матеріалів. Зміни візуально виявилися незначними, і лише 20% споживачів змогли відрізнити новий варіант упаковки від старого, тоді як економія коштів на тиражі упаковки Unilever склала близько 26 мільйонів доларів.

Рестайлінг має бути продуманий та здійснений вчасно.

По-перше, при стандартно запланованому рестайлінгу один раз на 2-3 роки зміни мають бути внесені так, щоб бути поміченими споживачем, оскільки за допомогою внесення невеликих змін у дизайн упаковки ви не додасте бренду відчуття новизни. По-друге, при рестайлінгу з метою відбудови та посилення позицій своєчасне реагування на тенденції споживчої поведінки, постійний моніторинг рекламних кампаній, що проводяться головними конкурентами вашого бренду, дасть вам більше підстав припускати, що ваша торгова марка витримає гонку за горде звання лідера продажів.

Важливо вчасно реагувати на зміни поведінки споживача, відстежувати зміни трендів, що відбуваються в оформленні продукції конкуруючих компаній, та реагувати на глобальні зміни у вашій категорії. Тоді ви зможете створити по-справжньому актуальний та затребуваний бренд. Ознайомитись з рестайлінгом та дизайном упаковки, розробкою яких займалися Рішення для Брендів GBS, ви можете у розділі Наші проекти