Розробка позиціонування дозволяє бренду чітко, коротко і в доступній формі пояснити основні переваги свого продукту. Позиціонування наділяє торгову марку позитивними характеристиками в очах кінцевих споживачів і бізнес-партнерів.
Позиціювання бренду – це фактично розробка та фіксація необхідного іміджу бренду у свідомості цільової аудиторії. Воно необхідне будь-якому бренду, будь то продукт, компанія, послуга. Розробити позиціонування означає, що ви отримаєте можливість чітко сфокусувати ваш бренд на цільову аудиторію, зробити його виразним, зацікавити інвесторів та партнерів.
Розробка позиціонування дозволяє бренду чітко, коротко і в доступній формі пояснити основні переваги свого продукту. Позиціонування наділяє торгову марку позитивними характеристиками в очах кінцевих споживачів і бізнес-партнерів.
Провести аналіз позиціонування вам допоможе брендингова агенція з великим досвідом роботи маркетингового відділу, його аналітичного підрозділу.
Головні принципи позиціонування бренду полягають у наступному:
1. Бренд повинен періодично проходити оновлення
Чому торгова марка, бренд має періодично зазнавати змін? Все дуже просто: вони мають відповідати очікуванням своєї цільової аудиторії. З одного боку, це відбувається під впливом тенденцій ринку, а з іншого – відповідно до маркетингової стратегії розвитку компанії чи бренду. І тут треба триматися золотої середини. Періодичний аналіз відповідності бренду очікуванням вашої цільової аудиторії визначить час для необхідного оновлення. Зазвичай це відбувається з періодичністю кілька років.Тенденції останніх років з об'єктивних причин стрімко зростання технологій змушують це робити все частіше, в середньому від 3 до 5 років
За якими маркерами стану торгової марки можна судити про необхідність оновлення?
- Цінність. Наскільки цінним в особі цільової аудиторії бренду є ваш продукт чи послуга зараз?
- Унікальність бренду. Наскільки ваш продукт чи послуга вигідно відрізняється від конкурентів?
– Довіра споживачів продукту чи послуги. Чи все влаштовуєте цільову аудиторію щодо вашого бренду?
- Стійкість. Наскільки ґрунтовні та непохитні позиції бренду на ринку, наскільки агресивне конкурентне середовище?
- Відповідність цінностям. Наскільки образ бренду узгоджується з місією та корпоративними політиками компанії?
2. Визначальну роль у позиціонуванні бренду грає топ-менеджмент
Власне, ідейними натхненниками брендів є справжні лідери в управлінні. Часто, особливо у початкових етапах розвитку бренду, цю роль грають власники компаній. Успіх розвитку та життя бренду залежить від професіоналізму та цілеспрямованості лідера. Саме тому імена успішних топ-менеджерів компаній, які виробляють товар чи послугу, нерозривно пов'язують із назвою бренду.
3. Співробітники компанії несуть відповідальність за успішне позиціонування та розвиток бренду
Тільки злагоджена робота всіх ланок виробництва продукту чи сервісу, розуміння та прийняття єдиної доктрини розвитку бренду дає можливість розвиватися марці.Наскільки лояльною не була б до бренду цільова аудиторія, погана робота команди, яка обслуговує бренд, не зможе забезпечити його життєздатність в умовах жорсткої конкуренції.
4. Сильні бренди орієнтовані лише на своїх покупців
Як відомо, рух – це життя, все рухається, все обертається. Життя та розвиток бренду залежить від безперервного руху грошового потоку, взаємного товано-грошового обміну між брендом та його покупцем, цільовою аудиторією. Вони постійно залучені до взаємодії. Поза увагою цільової аудиторії життя бренду не може існувати навіть у спогадах. Саме цільова аудиторія у своїй свідомості є носієм та поціновувачем бренду, його образу. Певною мірою життя бренду залежить від прихильності покупця до самого образу бренду. Знаючи цю головну особливість позиціонування, професійний маркетолог ненав'язливо завдяки різним інструментам намагається зробити цей зв'язок максимально міцним.
Формуючи переваги споживачів, стратегія позиціонування бренду безпосередньо пов’язана з лояльністю, споживчим капіталом бренду та бажанням його придбати. Ефективне позиціонування подає бренд як сприятливий, зрозумілий і заслуговує на довіру. Для торгової марки воно надає інформацію про споживачів, дає можливість сфокусувати свої зусилля на них та підвищити рівень доходів.
Концепція позиціонування бренду потрібна, щоб допомогти споживачеві визначитися у виборі, представивши йому позитивні характеристики торгової марки. Грамотне позиціонування втілюється в лаконічному формулюванні, що відображає сутність бренду, його ідентичність, унікальну торгову пропозицію та основну перевагу. Це стає базисом для всіх подальших етапів брендингу: створення імені, слогану, дизайну, рекламної кампанії та маркетингової програми.
Візуальне сприйняття товару – основний чинник формування ставлення до бренду.Тому невід’ємна частина концепції позиціонування це створення і розробка графічних елементів. Саме таким чином найкраще донести до споживачів головне комунікаційне посилання, яке і буде відображенням позиціонування торгової марки.
6 причин розробити позиціонування бренду
Що ви отримуєте, замовивши розробку позиціонування